Blog

implant tedavisi sonrası neler yapılmalıdır?

İmplant Tedavisi Fethiye

Günümüzde kayıp dişler sonrasında en sık tercih edilen tedavi seçenekleri arasına girmiştir implant. Eksik dişlerin yerine diş kökünü taklit eden titanyum yapılar ve üzerine yapılan protezler ile birlikte kaybedilen estetik ve fonksiyonun tekrar kaandırılması hedeflenir. Peki günümüzde bu kadar yaygın tercih edilen implant tedavisinden sonra nelere dikkat edilmelidir?

Diş Eti Çekilmesi Nedir ? Belirtileri nelerdir ?

Diş Eti Tedavileri

Diş eti çekilmesi / diş eti hastalığı olarak da adlandırılan Periodontitis, dişlerin etrafındaki destek dokuya (yumuşak diş eti, bitişik diş eti, kökleri saran alveolar kemik) zarar veren ve eğer tedavi edilmezse bireyin dişlerini destekleyen kemiği yok edebilen diş eti enfeksiyonudur. Diş eti çekilmesi (periodontitis) dişlerin sallanmasın veya diş kaybına neden olabilir.

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant Tedavisi Nedir?

Herhangi bir sebepten dolayı kaybedilmiş dişlerin tekrar fonksiyon ve estetiğini kazandırmak amacıyla dişsiz boşluklara uygulanan titanyum vidalardır. Bir tane olabileceği gibi birkaç tane diş eksikliğinde ya da tam dişsiz ağızlarda uygulanabilir.

Diş Hekimi Korkusu Nedir? Nasıl Yeneriz?

Diş Hekimi Korkusu

‘Dentofobi’ dişçi korkusu yalnızca ülkemiz bazında değil tüm dünyada oldukça yaygın görülen bir durumdur. Bu durum şikayetlerin ilerlemesine, basit önlemler ya da tedaviler ile hallolabilecek durumları daha ileriye taşımaktadır.