Diş Hekimi Ezgi Kırak

hakkımda tr21989 yılında, memur anne ve babanın görev yeri sebebiyle Manisa, Turgutlu da doğdum. Ardından memleketim Muğla/Fethiye’de 2003 yılında orta öğretimimi tamamladım. 2007 yılında Antalya Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi’nde lise öğrenimimi tamamlayarak Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandım. 2013 yılında Ankara Üniversitesi Dİş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldum. 2013-2014 yıllarında Ankara’da özel bir diş muayenehanesinde çalıştım. 2014-2017 yılları arası kamu kuruluşuna atanıp Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde , 2017-2020 yılları arası Soma Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde,2020-2021 yılları arasında Korkuteli Devlet Hastanesi’nde çalıştım. Kendimi daha iyi hissetmek ve daha kaliteli himet vermek adına 2021 yılı Eylül ayında devletteki görevimden ayrılarak memleketim Fethiye’ye döndüm ve kendi butik muayenehanemi kurdum. Halen kendi muayenehanemde hizmet vermekteyim.

Üniversite yılları boyunca basketbol takımındaydım ve tiyatro klubüne katılıp üç yıl yönetmenlik yaptım. Çocuklarım olduktan sonra psikoloji seminerlerine katılıp çeşitli sertifika programlarında bulundum. Fitoterapi (bitki ) ve Aromaterapi (yağlar) eğitimleri alıktan sonra tamamlayıcı tıbbı da hayatıma entegre ettim.

Mesleki yenilikleri kaçırmamak ve kendimi geliştirmek adına halen çeşitli mesleki kurslara devam etmekteyim.

Biraz da çalışma tarzımdan bahsedecek olursak, muayenehanemi bir diş muayenehanesinden çok bir psikoloji ofisi olarak görüyorum ben. Çünkü gelen hastalarımızın yüzde 90’ı zaten bir anksiyete ile bize başvuruyor. Çocukluk döneminden kalan travmalar, iğne korkuları, yaşanmış kötü tecrübeler... nedenlerini sıralamak mümkün. Benim için önemli olan hastamızın kendini güvende ve rahat hissetmesi. Zaten ben bir diş hekimi olarak sunabileceğim en iyi sağlık hizmetini sunuyorum. Bu gerekliliği bir yana koyacak olursak hastam ikinci seans için geldiği zaman anksiyete düzeyinin ciddi oranda azalmış olması temel beklentim. Bu sebeple -acil müdehaleler hariç- ilk seans tanışma randevusu olarak geçirdiğimiz bir çok vakamız mevcut. Karşılıklı beklentilerin iyi anlaşılması tedavi sonucunu etkileyen en önemli etkenlerdendir. Bundan dolayı psikoloji eğitimlerine katılıyor olmam, bir nebze de olsa işimizi çok kolaylaştırıyor. Sizi de her zaman muayenehanemde ağırlamaktan memnun olurum.

Özel hayatıma da ucundan değinecek olursak evli ve 2 çocuk annesiyim.

İyi günler, sağlıklı gülüşler dilerim